Wydział elektroniki Politechniki Wrocławskiej to największy wydział zajmujący się elektroniką, technikami informacyjnymi i telekomunikacyjnymi ( ICT) oraz automatyką i robotyką w Polsce i Politechnice Wrocławskiej. Kształci ponad 5,5 tys. studentów. Co roku dyplomy ukończenia studiów magisterskich i inżynierskich otrzymuje ponad tysiąc absolwentów.
Studia na Wydziale Elektroniki pozwalają zdobyć wiedzę w obszarze najszybciej rozwijających się współcześnie dziedzin nauki i techniki, a mianowicie: informatyki, telekomunikacji, teleinformatyki, elektroniki oraz automatyki i robotyki. Na Wydziale można wybrać jeden z poniższych kierunków kształcenia na I i II stopniu:
- Automatykę i Robotykę,
- Elektronikę,
- Telekomunikację,
- Informatykę/Informatykę techniczną,
- Teleinformatykę,
- Electronic and Computer Engineering ( tylko na I stopniu, studia w j. angielskim),
- Cyberbezpieczeństwo,
- Zaufane Systemy Sztucznej Inteligencji (tylko na II stopniu).
- Informatyczne Systemy Automatyki
Wydział ma znakomitą kadrę naukową i dydaktyczną, ponad 60-letnie doświadczenie w kształceniu i prowadzeniu badań naukowych, rozliczne kontakty międzynarodowe, świetnie wyposażone laboratoria specjalistyczne, bogaty księgozbiór biblioteczny, obszerne sale dydaktyczne, zlokalizowane w kompleksie budynków C-1, C-3, C-4, C-5, C-15 oraz Centrum Dydaktyczno-Technologicznym Technopolis.
W Centrum utworzono blisko 30 laboratoriów dydaktycznych wyposażonych w najnowocześniejszą i unikatową aparaturę, sale wykładowe oraz pracownie dla doktorantów i magistrantów.
Gwarancją jakości wykształcenia są także zewnętrzne oceny, a mianowicie certyfikaty: Państwowej komisji Akredytacyjnej (PKA – obecnie Polska Komisja Akredytacyjna) oraz Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) dla kierunków Informatyka (kierunek wyróżniony przez PKA), Automatyka i Robotyka (kierunek wyróżniony przez PKA), Elektronika i Telekomunikacja (obecnie studenci rekrutowani są na dwa odrębne kierunki - Elektronikę i Telekomunikację) oraz Teleinformatyka.
Wydział posiada prawo doktoryzowania, a także prawo habilitowania w zakresie automatyki i robotyki, informatyki, elektroniki i telekomunikacji.
Siła Wydziału to również ponad 20 kół naukowych, aktywnie działających i osiągających sukcesy w Krajowych i międzynarodowych konkursach.