Wydział Elektroniki

Koła naukowe

aes-logo.png

Koło naukowe AES jest studencką sekcją należącą do międzynarodowej organizacji Audio Engineering Society.
Zrzesza młodych ludzi zainteresowanych wszelkimi dziedzinami akustyki oraz dźwiękiem, takimi jak:

  • Realizacja live oraz studio
  • Produkcja muzyczna
  • Akustyka wnętrz
  • Ochrona przed hałasem i wibracjami oraz pomiary
  • Protetyka słuchu
  • Projektowanie urządzeń audio
  • Cyfrowe przetwarzanie sygnałów
  • Projekty systemów elektroakustycznych

AES zapewnia także obsługę techniczną podczas różnych wydarzeń kulturalnych na Politechnice Wrocławskiej, czy w Strefie Kultury Studenckiej.

Opiekun naukowy: dr inż. Bartłomiej Kruk


Strona internetowa »
Facebook »

Galeria zdjęć

logo_ekanet.png

EKA.NET to Koło Naukowe zrzeszające pasjonatów i miłośników technologii Microsoft'owych. Nasze działania polegają na popularyzacji wiedzy i umiejętności dotyczących platformy .NET, chmury Azure oraz sztucznej inteligencji. Wspieramy osoby rozpoczynające swoją przygodę (np. poprzez Akademię C#), jak i bardziej doświadczonych kolegów (udział w licznych warsztatach, projektach, czy konferencjach).

Jedną z naszych kluczowych inicjatyw jest coroczna konferencja studencka IT Academic Day, czyli całodniowy blok prelekcji technicznych i rozwojowych, firmy partnerskie, zaproszeni goście specjalni (np. przedstawiciele Microsoft), ponad 200 uczestników, świetna zabawa, wymiana doświadczeń i nawiązywanie nowych kontaktów.

Dołączając do nas masz pewność dobrego startu do wymarzonej kariery!

Opiekunowi naukowi:

  • Dr inż. Jerzy Kotowski
  • Dr inż. Bartosz Jabłoński

Działalność online:

Mail: ekadotnet@outlook.com
WWW: http://www.ekadotnet.pwr.edu.pl
Facebook: https://www.facebook.com/EkaDotNet/
Twitter:  https://twitter.com/EkaDotNet

Galeria zdjęć

logo_jedi.png

Koło Naukowe JEDI od 2014 r. zrzesza studentów oraz pracowników Politechniki Wrocławskiej, których pasjonują bezzałogowe platformy latające (zwane powszechnie dronami). Nasze zainteresowania obejmują w szczególności autonomiczne wielowirnikowce: ich budowę, oprogramowanie, sterowanie, algorytmy przetwarzania sygnałów.
Współtworzymy przyszłość, w której bezzałogowce będą przydatnym narzędziem dla nas wszystkich.
Bierzemy udział w konkursach polskich i międzynarodowych związanych z technologiami bezzałogowymi.

Opiekun naukowy: dr inż. Bogusław Szlachetko

Strona internetowa »
Facebook »

Galeria zdjęć

konar.jpg

Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” skupia się na rozwoju oraz propagowaniu wiedzy z zakresu robotyki. Zajmujemy się tematyką sterowania robotów, sztucznej inteligencji oraz systemów wbudowanych. Organizujemy otwarte warsztaty robotyczne oraz Międzynarodowe Zawody Robotów Robotic Arena. 

Opiekun naukowy: dr inż. Robert Muszyński

Strona internetowa »
Facebook »

Galeria zdjęć

logo_kredek.svg

Nasze koło zajmuje się propagowaniem dobrych praktyk programowania wśród studentów. Naszym głównym projektem przy którym działamy jest autorski kurs programowania w języku C#, w którym rocznie uczestniczy nawet 200 osób. Osoby, które dopełnią wszystkich wymagań, mają możliwość podejścia do egzaminu, którego zaliczenie poświadczane jest certyfikatem znanym wśród wielu firm we Wrocławiu.

Opiekun naukowy: dr inż. Tomasz Babczyński

Strony internetowe:

kredek.iiar.pwr.edu.pl

https://pl-pl.facebook.com/KNKredek/

labview.jpg

LabVIEW Fan Group jest studencką organizacją non profit działającą na Politechnice Wrocławskiej w Katedrze Metrologii Elektrycznej i Fotonicznej. Zrzeszamy studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej zainteresowanych tematyką programowania w LabVIEW oraz entuzjastów tego środowiska spoza naszej uczelni. W naszym gronie znajdują się zarówno osoby zaczynające swoją przygodę z programowaniem w G, jak i profesjonalni programiści, mogący pochwalić się certyfikatami CLD i CLA.

W ramach działalności koła LabVIEW Fan Group organizujemy regularne spotkania merytoryczne, na których dzielimy się zdobytą wiedzą i doświadczeniami z zakresu programowania w G. Realizujemy również projekty z zakresu akwizycji i przetwarzania informacji; ponadto regularnie prowadzimy szkolenia, przygotowujące do zdania egzaminów certyfikujących firmy National Instruments, potwierdzających umiejętność biegłego posługiwania się środowiskiem LabVIEW.

Mistrzostwa Polski Programistów LabVIEW uważamy za nasz najważniejszy projekt, którego pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Impreza posiada dwa zasadnicze cele: integrację środowiska programistów LabVIEW oraz oczywiście wybranie najlepszych z nich. Mistrzostwa wyłaniają Studenckiego Mistrza Polski Programistów LabVIEW oraz umożliwiają najlepszym studentom zmierzyć się z profesjonalistami, by ostatecznie wybrać Najszybszego Programistę LabVIEW w Polsce!

Opiekun naukowy: dr inż. Janusz Pękala

Strony internetowe:

http://lvfg.pwr.edu.pl/

https://www.facebook.com/labview/

Galeria zdjęć

logo_led.jpg

Koło Naukowe Laser Electronics Designers (L.E.D.) wywodzi się z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Zrzesza studentów i doktorantów zajmujących się szeroko pojętą elektroniką, optoelektroniką i techniką laserową. Główne obszary działalności Koła to: elektronika cyfrowa i analogowa, układy sterowania i kontroli laserów, lasery światłowodowe i lasery na ciele stałym, urządzenia optoelektroniczne, skanery wiązek laserowych.

Opiekun naukowy: dr inż. Grzegorz Soboń, dr inż. Adam Wąż

skn_mos_logo.png

Jesteśmy kołem naukowym podlegającym Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej. Nasza organizacja ma na celu zrzeszanie studentów pasjonujących się elektroniką i dziedzinami pokrewnymi. Chętnie dzielimy się między sobą doświadczeniem, a nową wiedzę i umiejętności zdobywamy podczas wspólnego tworzenia nowych projektów. Masz jakiś ciekawy pomysł na projekt? Chcesz poszerzyć swoje horyzonty jako inżynier? Zapraszamy!

Opiekun naukowy: dr inż. Sylwester Nowocień

Strony internetowe:

http://www.mos.pwr.wroc.pl/
https://www.facebook.com/MOSPWr/?fref=ts

tk_games.jpg

Koło naukowe TK Games działa od 2012 roku i obecnie jest jednym z największych kół naukowych na Politechnice Wrocławskiej (ponad 300 zarejestrowanych studentów). Uczymy każdego od podstaw tworzenia gier komputerowych, na urządzenia mobilne, VR oraz AR, prowadzimy zaawansowane warsztaty dla bardziej wtajemniczonych, organizujemy game jamy na których w 48 godzin powstają gry oraz współpracujemy z największymi firmami z branży game dev (Techland, Ten Square Games, Picadilla, The Knights of Unity, T-bull, Whitemoon, Tequila Games i inne). Nasze spotkania podzielone są na trzy główne grupy tematyczne: Programowanie (Unity oraz Unreal Engine), Grafika (2d, 3d, FX oraz animacje) oraz Projektowanie Gier (game design, level design). Spotkania odbywają się od 5-ciu do 8-miu razy w tygodniu, także każdy ma szansę znaleźć odpowiedni dla siebie termin. Serdecznie zapraszamy!

Opiekun naukowy: dr inż. Piotr Sobolewski

Strona internetowa »
Facebook »

Galeria zdjęć

logobarak.gif

Studenckie Koło Naukowe Traf-Barak to continuum kół TRAF oraz BARAK z wieloletnią tradycją. Korzystając z doświadczenia specjalistów realizujemy badania i projekty związane z wirtualnymi technologiami medycznymi. Zrzeszamy studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni. Obecnie prowadzimy prace badawcze związane z aplikacjami najnowszych badań z zakresu informatyki, automatyki i robotyki w dziedzinie medycyny. Pracujemy nad praktycznym wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości m.in. do prowadzenia symulowanych operacji laparoskopowych, grafiką trójwymiarowa oraz badaniami z zakresu Motion Capture. Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz współpracujemy z ośrodkami akademickimi z całego świata m.in.: AM Wrocław, CBR PJATK, University of Arizona, University Technology of Sydney, Northern Arizona University. Organizujemy spotkania i szkolenia z profesorami nauk technicznych z renomowanych światowych uczelni m.in. prof. Jerzy W. Rozenblit, prof. Ray Yueh-Min Huang, prof. Atsushi Ito. Publikujemy w renomowanych czasopismach branżowych oraz bierzemy udział w stażach i konferencjach międzynarodowych. Nasze projekty, mogą być podstawą projektów dyplomowych. Zainteresowany? Napisz do nas: traf.barak@gmail.com Zapraszany Serdecznie :)


Opiekun naukowy: dr hab. inż. Ryszard Klempous, dr inż. Jan Nikodem

Strony internetowe:

http://traf-barak.cba.pl/  

https://www.facebook.com/baraktraf/

Galeria zdjęć

logo_whitehats.png

White-Hats to koło naukowe działające od roku 2018, w którym wspólnie poznajemy aspekty cyberbezpieczeństwa, znacząco wykraczające poza program studiów. Chcemy nie tylko szerzyć wiedzę o tym jak być bezpiecznym w Internecie, ale również wspólnie zdobywamy konkretne umiejętności pożądane na rynku pracy w sektorze bezpieczeństwa IT.

Nasze główne programy to:
 - Kurs Pentestera - wspólnie przechodzimy przez praktyczny program podstawowych zagadnień z testów penetracyjnych (wymagana praca samodzielna)
 - Bezpieczeństwo po godzinach - Comiesięczny otwarty cykl spotkań, w którym rozmawiamy na temat cyberbezpieczeństwa. (ciekawostki oraz ostatnie newsy ze świata IT)
 - Turnieje - Nasza drużyna rozwija się uczestnicząc w najpopularniejszych turniejach hakerskich CTF (Capture the flag) oraz A&D (Attack and Defence).
 
Jesteśmy również organizatorami Break The Syntax CTF, czyli wydarzenia skierowanego do studentów Politechniki Wrocławskiej (a w przyszłości do szerszej grupy), którego już pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością.

Opiekun naukowy: dr inż. Jacek Oko

Strona internetowa

Facebook

Galeria zdjęć

wirless_logo.jpg

Koło Naukowe Wireless Group już od 2007 roku działając przy katedrze Teleinformatyki i Telekomunikacji, wydziału Elektroniki, zrzesza pasjonatów ogólnie pojętych sieci bezprzewodowych. W kręgu naszych zainteresowań leżą znane wszystkim zagadnienia z dziedziny: LTE, LTE-Advanced, WiMAX, WiFi jak również: Software Definied Radio (SDR), Dynamic Spectrum Access (DSA), Cognitive Radio, Mesh Networks, Sensor Networks, MIMO, Beamforming, Femtocells, czyli wszystko to bez czego rozwój sieci bezprzewodowych byłby niemożliwy.
Jesteśmy jedyną organizacją działającą przy Politechnice Wrocławskiej, która zajmuje się stricte sieciami bezprzewodowymi, dlatego chętnie służymy radą i pomocą, wszystkim innym organizacjom studenckim. Niezawodne WiFi? Tylko z Wireless Group.

Opiekun naukowy: dr hab. inż. Ryszard Zieliński, prof. PWr

Strony internetowe:

www.wireless-group.pwr.wroc.pl,

https://www.facebook.com/WirelessGroup/

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję