Informacje ogólne

Wydział elektroniki Politechniki Wrocławskiej to największy wydział zajmujący się elektroniką, technikami informacyjnymi i telekomunikacyjnymi ( ICT) oraz automatyką i robotyką w Polsce i Politechnice Wrocławskiej. Kształci ponad 5,5 tys. studentów. Co roku dyplomy ukończenia studiów magisterskich i inżynierskich otrzymuje ponad tysiąc absolwentów.

Studia na Wydziale Elektroniki pozwalają zdobyć wiedzę w obszarze najszybciej rozwijających się współcześnie dziedzin nauki i techniki, a mianowicie: informatyki, telekomunikacji, teleinformatyki, elektroniki oraz automatyki i robotyki.  Na Wydziale można wybrać jeden z poniższych kierunków kształcenia na I i II stopniu:

• Automatykę i Robotykę,
  • Elektronikę,
  • Telekomunikację,
  • Informatykę/Informatykę techniczną,
  • Teleinformatykę,
  • Electronic and Computer Engineering ( tylko na I stopniu, studia w j. angielskim),
  • Cyberbezpieczeństwo,
  • Zaufane Systemy Sztucznej Inteligencji (tylko na II stopniu).
  • Informatyczne Systemy Automatyki

Wydział ma znakomitą kadrę naukową i dydaktyczną, ponad 60-letnie doświadczenie w kształceniu i prowadzeniu badań naukowych, rozliczne kontakty międzynarodowe, świetnie wyposażone laboratoria specjalistyczne, bogaty księgozbiór biblioteczny, obszerne sale dydaktyczne, zlokalizowane w kompleksie budynków C-1, C-3, C-4, C-5, C-15 oraz Centrum Dydaktyczno-Technologicznym Technopolis.

W Centrum utworzono blisko 30 laboratoriów dydaktycznych wyposażonych w najnowocześniejszą i unikatową aparaturę, sale wykładowe oraz pracownie dla doktorantów i magistrantów.

Gwarancją jakości wykształcenia są także zewnętrzne oceny, a mianowicie certyfikaty: Państwowej komisji Akredytacyjnej (PKA – obecnie Polska Komisja Akredytacyjna) oraz Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) dla kierunków Informatyka (kierunek wyróżniony przez PKA), Automatyka i Robotyka (kierunek wyróżniony przez PKA), Elektronika i Telekomunikacja (obecnie studenci rekrutowani są na dwa odrębne kierunki - Elektronikę i Telekomunikację) oraz Teleinformatyka.

Wydział posiada prawo doktoryzowania, a także prawo habilitowania w zakresie automatyki i robotyki, informatyki, elektroniki i telekomunikacji.

Siła Wydziału to również ponad 20 kół naukowych, aktywnie działających i osiągających sukcesy w Krajowych i międzynarodowych konkursach.