Seminarium FLUKE

Data: 02.06.2017 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Wydział Elektryczny i Stowarzyszenie Naukowe Studentów „STRIMER”

zapraszają

studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Wrocławskiej
na

seminarium Fluke Academy

13 czerwca (wtorek) 2017 r. sala 28, budynek D-1

Wykłady:
godz. 15:15 - 17:15 – Analiza jakości energii elektrycznej

Energia elektryczna przestała być traktowana jako dobro – stała się towarem, a jej dotychczasowy odbiorca stał się klientem na rynku energii. Podobnie jak inne towary dostarczane do odbiorcy, energia elektryczna musi spełniać określone parametry jakościowe określone normami. Podczas seminarium można będzie uzyskać odpowiedzi m.in. na pytania: jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej, jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne.

godz. 17:45 - 19:45 – Silniki i napędy elektryczne – pomiar parametrów

Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym. W jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników? Czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE? Jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych? Jak interpretować dane z wibrometrów? Czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów? Na wszystkie powyższe pytania uzyskają Państwo odpowiedź na naszym seminarium.

Seminarium poprowadzi Pan Karol Bielecki – Technical Sales Manager, Fluke Europe B.V.

Fluke Academy, to projekt edukacyjny znanej firmy Fluke, specjalisty w dziedzinie tworzenia przyrządów testowych i pomiarowych oraz kalibracji procesów. Do udziału w seminariach Fluke zaprasza: studentów, przyszłych techników i inżynierów, elektryków, elektroników, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Zapraszamy do udziału w seminarium!!!