II edycja konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Data: 17.12.2018 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Wydział Matematyki i Informatyki UAM ogłasza II edycję konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej na najlepszy wynik lub serię wyników naukowych z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskanych w latach 2017-2018 przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym.

Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nieposiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek. Zgłoszenia kandydatek do nagrody zawierające krótki opis wyników (do 2 stron) należy wysyłać na adres rucinski@amu.edu.pl do 15 stycznia 2019 roku. Zgłoszenia może dokonać zarówno sama zainteresowana, jak i dowolna inna osoba zaznajomiona z jej wynikami. Spośród zgłoszonych kandydatek nagrodzona zostanie tylko jedna, wybrana przez kapitułę konkursu. Ogłoszenie nazwiska zwyciężczyni nastąpi nie później niż 15 lutego 2019 roku. Materialnym wyrazem nagrody będzie premia pieniężna w wysokości co najmniej 3000 zł oraz zaproszenie do wygłoszenia wykładu wydziałowego w marcu lub kwietniu 2019 roku. W tym roku konkurs jest objęty patronatem przez Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce z siedzibą w Rzeszowie. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w załączonym regulaminie.