Wydział Elektroniki

Perspektywy zawodowe

Absolwent kierunku Cyberbezpieczeństwo będzie miał wiedzę dotyczącą budowy i działania współczesnych systemów transmisji informacji i systemów służących do jej przechowywania i udostępniania. Systemy te stanowią część infrastruktury krytycznej każdego państwa i każdej firmy, dlatego muszą być szczególnie chronione. Ze względu na wzrastające zagrożenia związane z atakami na tego typu systemy konieczne jest wykształcenie specjalistów umiejących je zabezpieczyć. Wzrasta również zapotrzebowanie rynku na tego typu specjalistów. Z tego względu absolwent ma możliwość znalezienia zatrudnienia wszędzie tam, gdzie względy i polityka bezpieczeństwa, szczególnie w odniesieniu do systemów informacyjnych, jest koniecznością, m.in..:

  • w instytucjach związanych z informatyką i telekomunikacją ICT (Information and Communication Technologies), w tym w korporacjach, bankach, przemyśle, biurach projektowych i rozwojowych przedsiębiorstw oraz w jednostkach administracji,
  • w firmach produkujących sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny,
  • w firmach produkujących oprogramowanie i systemy informatyczne,
  • w firmach świadczących usługi informatyczne,
  • u operatorów sieci teleinformatycznych,
  • w centrach danych,

przy projektowaniu, konfigurowaniu, eksploatacji i serwisie sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego, na stanowiskach: specjalista bezpieczeństwa IT, administrator systemów transmisji danych, kierownik projektów IT, specjalista od wdrażania bezpiecznych sieci i systemów informatycznych, doradca w obszarze bezpieczeństwa IT, itp.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję