Absolwent studiów I stopnia potrafi:
- Projektować, realizować i eksploatować układy elektroniczne analogowe i cyfrowe z wykorzystaniem elementów elektronicznych, układów scalonych i mikroprocesorów, zna znaczenia ich parametrów i stosuje w praktyce.
- Dobierać i eksploatować elektroniczne narzędzia pomiarowe, planować i projektować układy i systemy pomiarowe, optymalizować warunki pomiaru, analizować i interpretować wyniki badań oraz sporządzać dokumentację pomiarową.
- Rozwiązywać zadania obliczeniowe z użyciem narzędzi komputerowych, przygotowywać, wykonywać i analizować symulacje oraz eksperymenty komputerowe, tworzyć samodzielnie programy komputerowe, w tym programy realizujące algorytmy DSP na procesorach sygnałowych.
- Stosować metody i algorytmy optymalizacji dokładne i przybliżone do zadań ze zmiennymi ciągłymi i dyskretnymi w elektronice.
- Posługiwać się sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w procesie przetwarzania sygnałów audio i wideo, oceniać rolę kodowania w przesyłaniu sygnałów audio i wideo, przygotowywać i organizować wideokonferencje.
Absolwent studiów II stopnia potrafi:
- Posługiwać się metodami matematycznymi, w tym numerycznymi i metodami statystyki matematycznej do rozwiązywania problemów z zakresu elektroniki.
- Analizować, projektować i przeprowadzać złożone eksperymenty w dziedzinie elektroniki analogowej i cyfrowej, a także elektroniki światłowodowej i laserowej.
- Charakteryzować problem, wybierać metody projektowania, założenia konstrukcyjne, dobierać elementy, układy elektroniczne oraz metody analogowego i cyfrowego pozyskiwania oraz przetwarzania danych.
- Analizować oraz przeprowadzać eksperymenty w zakresie czynnych i biernych zastosowań ultradźwięków w nauce, technice i medycynie.
- Posługiwać się metodami programowania liniowego, całkowitoliczbowego i dynamicznego oraz metodą podziału i ograniczeń w zagadnieniach optymalizacyjnych z zakresu elektroniki.