Informacje dla kandydatów przyjętych na I rok studiów stacjonarnych I-go stopnia

Data: 03.08.2017 Kategoria: Studenci

Gratulujemy Państwu przyjęcia na studia w Politechnice Wrocławskiej. Mamy nadzieję, że dokonany wybór spełni Państwa oczekiwania. Już niedługo rozpoczniecie Państwo studia na Wydziale Elektroniki, którego wszystkie kierunki uzyskały certyfikat najwyższej jakości kształcenia. Życzymy ciekawych i owocnych studiów na naszym Wydziale.

Zajęcia w roku akademickim 2017/2018 na Wydziale Elektroniki PWr. rozpoczną się 2 października 2017 r. wg indywidualnych rozkładów zajęć (zapisy odbywają się internetowo – terminy zapisów i niezbędne informacje zostaną podane podczas Dni wstępnych).

DNI WSTĘPNE na Wydziale Elektroniki odbędą się wg następującego harmonogramu:

Kierunek

Dzień wstępny

Automatyka i robotyka (AIR)

29 września 2017

Cyberbezpieczeństwo (CBE)

godz. 12:30, sala 201 bud. C-1

Electronic and Computer Engineering (ECE)

Elektronika (EKA)

27 września 2017

Informatyka (INF)

Teleinformatyka (TIN)

27 września 2017

Telekomunikacja (TEL)

29 września 2017

godz. 12:30, sala 205 bud. C-1

Obecność na Dniu wstępnym jest obowiązkowa pod rygorem

uchylenia decyzji o przyjęciu na studia oraz cofnięcia prawa do zapisów na zajęcia.

Podczas Dnia wstępnego należy podpisać umowę o świadczenie usług edukacyjnych. Treść umowy dostępna jest na stronie internetowej www.pwr.edu.pl w zakładce StudenciOrganizacja dydaktykiAkty prawne – Wzory umów ze studentami. Prosimy o zapoznanie się z treścią umowy przed Dniem wstępnym oraz zabranie ze sobą na spotkanie ważnego dowodu osobistego.

Ponadto w trakcie Dnia wstępnego kandydat otrzyma elektroniczną legitymację studencką, zaświadczenie
o studiowaniu, kartę zobowiązań, informację o zapisach internetowych na zajęcia, informacje dot. procesu studiowania, pomocy materialnej, korzystania z bibliotek na Uczelni oraz wiele porad związanych ze studiowaniem na naszym Wydziale.

Opłatę za legitymację w wysokości 17,00 PLN należy dokonać w terminie do 01 września 2017 r. na indywidualne konto (nierekrutacyjne) pobrane z portalu JSOS (edukacja.pwr.wroc.pl) – zakładka Opłaty. Dokonanie opłaty we wskazanym wyżej terminie gwarantuje wydanie legitymacji podczas Dni wstępnych.

AKADEMIK

Osoby starające się o miejsce w domu studenckim powinny zarejestrować wniosek o akademik w systemie Edukacja edukacja.pwr.wroc.pl (login i hasło takie samo jak przy rekrutacji) – zakładka Złóż podanie. Wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów pok. 1.01 w bud. C-13 w terminie wskazanym na stronie internetowej Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów www.prs.pwr.edu.pl wraz z załącznikami, które należy pobrać ze strony www.prs.pwr.edu.pl (wybrać Stypendia / Dokumenty). W przypadku ubiegania się o dodatkowe punkty z tytułu sytuacji materialnej, dochód mniejszy niż 850,00 PLN netto na osobę dla wszystkich dorosłych członków rodziny (także kandydata-wnioskodawcy) musi być potwierdzony w Urzędzie Skarbowym.

Decyzja w sprawie przyznania miejsca w Domu Studenckim ukaże się w systemie EdukacjaMoje sprawy.

Odwołania od decyzji o nieprzyznaniu miejsca w Domu Studenckim można kierować do Prorektora ds. Studenckich składając je w Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów pok. 1.01, 1.02b, 1.04
w bud. C-13.

Więcej szczegółów na temat zasad przyznawania miejsc w domach studenckich dla studentów 1 roku oraz terminów składania wniosków i zakwaterowania znajdą Państwo na stronie internetowej Działu Domów Studenckich www.prs.pwr.edu.pl w zakładce Akademiki.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc w domach studenckich podajemy numer telefonu Banku stancji Fundacji MANUS, pod którym można zasięgać informacji w sprawie wynajmu mieszkań: 71 320 23 74, Wrocław, pl. Grunwaldzki 11, pok. 15, bud. C-8. Stancji można również szukać na stronie www.instancje.pl.

STYPENDIUM SOCJALNE

Aby ubiegać się o stypendium socjalne należy zarejestrować wniosek o stypendium socjalne w systemie Edukacja – zakładka Złóż podanie, wydrukować i złożyć podpisany w Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów pok. 1.01 w bud. C-13 wraz z dołączonymi potwierdzonymi przez Urząd Skarbowy zaświadczeniami o dochodach netto za rok rozliczeniowy 2016 każdego pełnoletniego członka rodziny (także kandydata-wnioskodawcy) oraz wszystkimi innymi dokumentami, o których mowa w Regulaminie pomocy materialnej dostępnym na stronie www.prs.pwr.edu.pl (wybrać StypendiaDokumenty).
W/w dokumenty należy dostarczyć do Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów pok. 1.01 w bud. C-13 (można złożyć wcześniej razem z wnioskiem o akademik).

Więcej szczegółów na temat zasad przyznawania stypendiów socjalnych na rok akademicki 2017/2018 oraz terminów znajdą Państwo na stronie internetowej Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów
i Doktorantów
www.prs.pwr.edu.pl w zakładce Stypendia.

Zachęcamy do odwiedzenia wydziałowej strony internetowej www.weka.pwr.edu.pl oraz strony Politechniki Wrocławskiej www.pwr.edu.pl, na których ukazują się bieżące informacje ważne dla studentów.

Prodziekan ds. studenckich

Dr inż. Zbigniew Zajda