Fakty i liczby

Wydział Elektroniki, w skrócie W4, tworzy dziewięć Katedr:

• Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej (K-1)
  • Katedra Systemów i Sieci Komputerowych (K-2)
  • Katedra Telekomunikacji i Teleinformatyki (K-3)
  • Katedra Teorii Pola , Układów Elektronicznych i Optoelektroniki (K-4)
  • Katedra Akustyki i Multimediów (K-5)
  • Katedra Systemów Przetwarzania Sygnałów (K-6)
  • Katedra Cybernetyki i Robotyki (K-7)
  • Katedra Automatyki, Mechatroniki i Systemów Sterowania (K-8)
  • Katedra Informatyki Technicznej (K-9)

Obecnie uczy się u nas około 5500 studentów. Nad  ich wykształceniem czuwa łącznie ok. 250 nauczycieli akademickich, w tym 20 profesorów tytularnych, 28 doktorów habilitowanych (większość zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego) oraz 150 doktorów.

Studenci swoje zainteresowania pogłębiają w ponad 20 kołach naukowych.

Wydział Elektroniki zlokalizowany jest w kompleksie budynków C-1, C-3, C-4, C-5, C-15, C-16 przy ul. Z Janiszewskiego oraz E-1 przy ul. B. Prusa 53/55.

Wydział Elektroniki oferuje 58 laboratoriów badawczych i edukacyjnych, w tym ogólne laboratoria komputerowe oraz laboratoria robocze ze specjalistycznym sprzętem.